Przejdź do głównej zawartości

Chmura Internetowa

Chmura Internetowa

Chmura internetowa – pojęcie znane też, jako chmura obliczeniowa. Jest to rodzaj usługi, który polega na przechowywaniu danych na serwerze usługodawcy, który daje klientowi stały dostęp do jego zawartości. Dane te to najczęściej multimedia, zdjęcia filmy, ale także oprogramowanie, wirtualny sprzęt i bazy danych. 
Innymi słowy chmura to taki wirtualny dysk przenośny. Możemy na niego wrzucić zdjęcia i filmy, ale nie musimy się martwić, że upadnie nam na ziemię, zepsuje się czy zapomnimy go zabrać z domu. Chmura daje nam dostęp do danych z każdego miejsca na ziemi, gdzie dociera Internet.
Usługodawcy tacy jak GoogleMicrosoft  pozwalają przesyłać do chmury dokumenty, zdjęcia filmy. Takie przechowywanie danych generuje jednak koszty – dokumenty muszą być zabezpieczone, a fizycznie też trzeba je gdzieś przechowywać i zapewnić im płynność transferu. Dlatego część usług jest płatna.

Zalety chmury

  • Dostępność z każdego miejsca na ziemi
  • Fizyczne bezpieczeństwo danych
  • Łatwiejsze dzielenie się plikami z innymi

Wady

  • Pakiety na mniejsze pojemności wciąż są za drogie
  • Gorsza wydajność przy słabym transferze danych
  • Możliwość wykradnięcia danych (nieufność względem dostawcy usługi).

Znalezione obrazy dla zapytania chmura internetowa

Komentarze

  1. Samo działanie chmury internetowej jest bardzo wydajne i moim zdaniem tego typu innowacje każdy z nas powinien wdrażać. Jak również czytałam na stronie https://technologiczna.pl/co-wybrac-kolokacje-czy-chmure/ to ja już już wiem czy wybrać kolokację czy może jednak chmurę internetową.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ogólnie samo korzystanie z chmur obliczeniowych moim zdaniem jest niezwykle ważne i muszę przyznać, że ja również tak często pracuję. Jestem także zdania, że bardzo fajnie sprawdzi się system CRM https://systemycrmdlafirm.pl/ gdyż w wielu firmach się go wykorzystuje.

    OdpowiedzUsuń
  3. Polecam zapoznać się z ofertą firmy https://cloudferro.com/ oni oferują nowoczesne rozwiązania dostosowane do potrzeb firmy oraz wsparcie w doborze odpowiednich zasobów do projektów. Sprawdźcie na stronę i się zapoznajcie z tym co oni robią.

    OdpowiedzUsuń
  4. Zdecydowanie warto skorzystać z usług https://fotc.com/pl , firmy która może pochwalić się wieloletnim partnerstwem z Google i ogromną wiedzą z zakresu obsługi ich produktów typu Google Workspace czy Google Cloud. Prowadzą oni analizę obecnego środowiska i potrzeb, wdrożenie, szkolenia oraz opiekę powdrożeniową

    OdpowiedzUsuń
  5. Jakiś czas temu w trakcie poszukiwania nowoczesnych rozwiązań dla mojego biznesu, natrafiłem na bardzo interesujący artykuł na stronie https://tech360.pl/tech,ac99/dlaczego-warto-tworzyc-kopie-zapasowe,12081 . Dowiecie się w nim jakie możliwości dają chmury obliczeniowe i dlaczego warto z nich korzystać.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Rodzaje darmowych licencji

Rodzaje darmowych licencji : 1. Freeware (ang. free – bezpłatny) to licencja oprogramowania umożliwiająca darmowe rozprowadzanie aplikacji bez ujawnienia kodu źródłowego. Czasami licencja freeware zawiera dodatkowe ograniczenia (np. część jest całkowicie darmowa, a część darmowa jedynie do użytku domowego). Termin został wymyślony przez Andrew Engelmanna. Programy na licencji freeware mogą być nieodpłatnie wykorzystywane, jednak zabrania się czerpania korzyści finansowych z dystrybucji przez osoby trzecie. Licencja nie dotyczy dystrybucji produktów (dokumentów, grafiki, innych programów) stworzonych przy użyciu programów na licencji freeware. Nie ogranicza możliwości ani nie narzuca konieczności pobierania opłat za wytworzone produkty. 2. Shareware (ang. to share – dzielić się, udostępniać) to rodzaj płatnego programu komputerowego, który jest rozpowszechniany bez opłat, ale z pewnymi ograniczeniami, do wypróbowania przez użytkowników. Czasami po okresie próbnym (najczęściej po ...

jak bezpiecznie budować wizerunek w sieci

jak bezpiecznie budować wizerunek w sieci Budowa wizerunku w sieci powinna być przede wszystkim zaplanowana. Należy wziąć pod uwagę fakt iż jest to dłuższy proces, wymagający konsekwencji w działaniu. Mówiąc o social media należy rozróżnić kategorie mediów pod względem ich przeznaczenia. Zatem będą to serwisy typowo społecznościowe, nie wnoszące nic w kwestiach zawodowych np. Nasza Klasa, społecznościowe mogące posłużyć również do kontaktów służbowych np. Facebook, społeczności kontaktowe - blogi i mikroblogi. Dużą rolę pełnią obecnie serwisy rekrutacyjne oraz portale służące wyłącznie do budowania wizerunku zawodowego oraz rekrutacji. Zdecydowana większość z nich z dużym powodzeniem może zostać wykorzystana do celów zawodowych, o ile osoba zainteresowana będzie potrafiła się nimi dobrze posłużyć. Obecnie na polskim rynku pojawiło się dużo portali społecznościowych polskich i zagranicznych, które dają możliwość nie tylko poszukiwania pracy, ale bieżącej prezentacji osoby i wyrab...